Γεια χαρά, Επισκέπτης
Παρακαλώ Σύνδεση ή Εγγραφή.    Χάσατε τον κωδικό σας;

ΓΑΜΟΣ ΣΕ ΝΗΣΙ
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Μετάβαση στο τέλοςΣελίδα: 12
ΘΕΜΑ: ΓΑΜΟΣ ΣΕ ΝΗΣΙ
ΓΑΜΟΣ ΣΕ ΝΗΣΙ 3 Χρόνια, 8 Μήνες πριν Κarma: 1
Λοιπόν παιδία ξαναλέω για αυτούς που δε γνωρίζουν ότι θα παντρευτώ το καλοκαίρι στους Παξούς με λίγα άτομα καλεσμένα (γύρω στα 80).
Έχω ένα προβληματάκι και δε ξέρω τι πρέπει να κάνω. Θέλω λοιπόν την άποψη σας.
Δεν είμαι ούτε εγώ ούτε το αγόρι μου απο το νησί, οπότε όλοι οι καλεσμένοι θα πρέπει να ταξιδέψουν και να μείνουν σίγουρα τουλάχιστον ένα βράδυ εκεί. Δεν ξέρω λοιπόν αν πρέπει να πληρώσουμε εμείς τη διανυκτέρευση τους και τα εισητήρια.Και αν ναι σε όλους και αν μείνουν και παραπάνω βραδιές?
Περιμένω ......
leta
Senior Boarder
graphgraph
Αποσυνδεδεμένος Προβολή Προφίλ Μέλους
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Forum για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΓΑΜΟΣ ΣΕ ΝΗΣΙ 3 Χρόνια, 8 Μήνες πριν Κarma: 0
Λοιπόν Λέτα θα σου πώ αυτό που έχει συμβεί σε εμένα τις πιό πολλές φορές όταν με έχουν καλέσει σε γάμο εκτός Αθηνών.
Ποτέ κανένα ζευγάρι δε μου έχει πληρώσει τα μεταφορικά και για αυτό είμαι απόλυτη ότι ούτε εσύ πρέπει να το κάνεις. Είναι μεγάλη υπερβολή. Μόνο αν ήσουν ζάμπλουτη και είχες δική σου αεροπορική εταιρεία ή δικό σου lear jet θα μπορούσες να το κάνεις.
Τώρα για τη διαμονή τα πράγματα είναι πιο μπερδεμένα. Καταρχάς αν πληρώσεις τη διανυκτέρευση θα πληρώσεις μόνο τη βραδιά του γάμου και καμία παραπάνω. Αν ο άλλος θέλει να έρθει νωρίτερα ή να κάτσει παραπάνω δε θα του πληρώσεις εσυ τις διακοπές. Έτσι δεν είναι?
Τώρα αν με ρωτάς αν είναι αναγκαίο να πληρώσεις εσύ τη διανυκτέρευση τη μέρα του γάμου πιστεύω πως ναι. Ο καλεσμένος θα πάρει ρούχα για το γάμο σου, θα σου κάνει δώρο, θα πληρώσει τα μεταφορικά του, είναι λοιπόν αρκετά αυτά που θα ξοδέψει ούτως ή άλλος, οπότε να μην αναγκαστεί να δώσει και άλλα 100 με 150 ΕΥΡΩ για τη διαμονή στο νησί.
nicol
Junior Boarder
graphgraph

Απ: ΓΑΜΟΣ ΣΕ ΝΗΣΙ 3 Χρόνια, 8 Μήνες πριν Κarma: -2
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗ ΝΙΚΟΛ ΤΗ ΒΡΑΔΙΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ, Ο ΑΛΛΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΑ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΣΟΥ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ BACHELOR (ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ) ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΜΟΥ.
ΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ.ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΔΕΞΙΩΣΗ. ΕΚΕΙ ΔΕ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ?
gfere
Senior Boarder
graphgraph

Απ: ΓΑΜΟΣ ΣΕ ΝΗΣΙ 3 Χρόνια, 8 Μήνες πριν Κarma: 1
Ε αυτό δα έλειπε να πληρώσουν τα αδέλφια του γαμπρού και της νύφης το δωμάτιο του ξενοδοχείου. Εμένα ο αδελφός μου που έχουμε συγγενείς εκτός, στο γάμο του έκλεισε σε ένα ξενοδοχείο όλα τα δωμάτια (και σε καλό ξενοδοχείο) γύρω στα 20% κάτω.
fey
Junior Boarder
graphgraph

Απ: ΓΑΜΟΣ ΣΕ ΝΗΣΙ 3 Χρόνια, 7 Μήνες πριν Κarma: 6
Εγώ Λέτα επειδή είχα κάποιους εκτός της πόλης μου, τους έκλεισα το ξενοδοχείο για δύο βραδιές και τα πλήρωσς εγώ. Αλλά ήταν πολύ λιγότεροι απο τους δικούς σου. Για αυτό και πιστεύω πως πρέπει να πληρώσεις τη μια βραδιά σίγουρα, τη βραδιά του γάμου σου. Όποιος έρθει νωρίτερα θα πληρώσει μόνος του αλλά με τη δική σου συμφωνία σε τιμή με το ξενοδοχείο.
zalar
Senior Boarder
graphgraph

Απ: ΓΑΜΟΣ ΣΕ ΝΗΣΙ 3 Χρόνια, 7 Μήνες πριν Κarma: 1
Ευχαριστώ για τις προτάσεις. Για τα μεταφορικά τι λέτε να κάνω?
leta
Senior Boarder
graphgraph

Μετάβαση στην αρχήΣελίδα: 12